Constructive Athletics: Archigram

200cm x 200cm, mixed media installation (steel, paper, plastic, plaster, glass, aluminium, fabric, plexiglass, paint, etc.) on a grid of steel nails drawn in pencil

P-Series

5cm x 7cm, mixed media on canvas board

Mixer’in yeni sergisi “Grid”, çalıştığı düzlemi eşit parçalara bölen, bu parçalarla bütün arasında ilişki kuran, gridi kuralları ve sınırları belirleyen bir şablon olarak ele alan sanatçıların işlerini bir araya getiriyor. Bir düzlemin kare veya dikdörtgen gibi birbirine eş küçük birimlere bölünmesiyle elde edilen bir şablon olan grid, kimi zaman harita üzerinde yol bulmamıza yardımcı olurken kimi zamansa farklı parçalar arasında yeni ilişkiler kurmamıza, bir anlamda yolumuzu çizmemize destek oluyor. Gridin birimleri her ne kadar birbiriyle eş olsa da, üzerine bindirildiği yapıların farklılıklarını benimsiyor.

[.....] Sergide yer alan sanatçılardan Irmak Canevi’nin galeri alanına taşan üç boyutlu gridi yerçekimine meydan okurcasına üzerinde bulunan nesneleri kendisine bağlıyor; her bir obje kendi hatıra uzamında asılı kalıyor.

using allyou.net